Rzeszów z dziećmi – co robić?

Stolica Podkarpacia- Rzeszów, to miasto nieustanie rozwijające się, a także przyciągające coraz więcej turystów. Jest to ciekawe miejsce na weekendowy wypad dla całej rodziny. Co robić w Rzeszowie będąc z dziećmi?.

Najważniejsze atrakcje dla dzieci w Rzeszowie

Nie da się ukryć, że to około 200 tysięczne miasto, zadbało o rodziny podróżujące z najmłodszymi. Miast oferuje atrakcje, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić. Oto kilka z nich

  • Fontanna Multimedialna- została otwarta w 2013 roku. Jest to trzecia tego typu fontanna w Polsce, pod względem wielkości. Dzieci z pewnością zainteresują pokazy różnorodnych efektów świetlnych, laserowych, a także pokaz dymu i obrazów wyświetlanych na ekranie wodnym. Dodatkowo efekty idealnie współgrają z muzyką i dźwiękiem. W pobliżu znajdziemy park i amfiteatr, idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.
  • Escape Room- rzeszowska Exitmania to idealny pomysł na spędzenie popołudnia z dziećmi. Do wyboru będą miały dwa pokoje, z których będą musiały się wydostać, rozwiązując ukryte zagadki.
  • Park Linowy Linoskoczek- to miejsce, w którym dzieci będą mogły spożytkować swoją energię. To jedna z największych atrakcji południowej Polski. Oprócz świetnej zabawy, to także doskonały sposób ćwiczenia mięśni rąk i nóg. Jednocześnie nie będą one zbyt męczące.
  • Muzeum Dobranocek- utworzone jest ze zbiorów Wojciecha Jamy, jednak powstało z myślą o dzieciach i dorosłych. Znajdziemy w nim bohaterów pierwszej dobranocki- ” Jacek i Agatka”, a także wiele, wiele innych postaci, uwielbianych przez dzieci. Dodatkowo, będą one mogły obejrzeć tam swoje ulubione dobranocki, z wykorzystaniem projektorów. 
  • Centrum Zabawy- Fantazja- dostępna, wielopoziomowa konstrukcja stanowi niezwykła atrakcję dla najmłodszych. Pełno przejść, labiryntów i rur, a także sala luster, przyciągają tłumy. Dodatkowo dla wyjątkowo aktywnych, małych majsterkowiczów znajduje się tam np. specjalnie przygotowane dla nich stanowisko. Oprócz tego dostępna jest kuchnia i kącik czytelniczy. Rodzice, zaznają chwili spokoju relaksując się przy pysznej kawie, gdy ich pociechy będą szalały w Centrum Zabawy.